Кенарийский бальзам исцеления растений. Лекарство из распыленных предметов

Лекарство из оскверненных шкур. Кенарийский бальзам исцеления растений

Лекарство из оскверненных шкур - Задание

Прогресс

A Cenarion beacon will allow a well-trained skinner to spot patches of tainted skin from bounty gathered in Felwood. I convert these seemingly useless patches into a thick paste that serves as a quickening agent for Cenarion plant salve. When you skin your kills here in Felwood, be sure to have a beacon on you!

When you collect tainted patches, bring them to me and I will give you some Cenarion plant salves that I have already made.

This is exactly what I need. Here - take these plant salves and use them to reclaim Felwood from the corruption. We must persevere, <имя>!

Просмотрите изображение, используя форму ниже.
  • Скриншоты, содержащие элементы интерфейса, по общему правилу, удаляются сразу. Это же относится и к скриншотам, полученным с помощью Просмотрщика моделей или окна выбора персонажа.

Просто введите ссылку на видео, в форму, расположенную ниже.

Wowhead Client (клиент Wowhead) — небольшое приложение, с помощью которого вы можете обновить данные на сайте, а так же воспользоваться дополнительными возможностями!

Клиент Wowhead делает две вещи:

1. Он устанавливает и обновляет аддон Wowhead Looter, который собирает данные, пока вы играете!

2. Он загружает собранные данные на Wowhead, обновляя базу данных!

Вы также можете использовать Wowhead Client, чтобы просматривать выученные рецепты, выполненные задания, собранные ездовые животные и спутники и полученные звания!

Прогресс

If you possess a Cenarion beacon while mining in Felwood, you will be able to see tainted vitriol that corrupts a vein of raw metal. I know how to purify that vitriol and turn it into a reagent that goes into making Cenarion plant salve. You will then use that salve on plants you find in the wild that need saving.

If you have collected any tainted vitriol, I'll give you some Cenarion plant salve I have already prepared.

Very well then, here's some Cenarion plant salve. If you find more vitriol when you mine in Felwood, remember to hold on to it for me! The more of it you find, the more salve I will be able to make.

Вы получите: (или 3 93 на 120-м уровне)

Лекарство из распыленных предметов - Задание

Прогресс

The power of a disenchanted magical item is felt by the essence it creates. I've devised a way to turn raw essence used by enchanters into a suitable reagent for creating Cenarion plant salve. You don't need a Cenarion beacon for this; any suitably disenchanted item that yields lesser nether essences will work.

I just need a single lesser nether essence; in exchange, I will give you Cenarion plant salves. The essence is extremely potent - a little definitely goes a long way!

Here are some Cenarion plant salves - I only need one lesser nether essence for this, <имя>. Essence is by far the most potent item I can make use of to turn swords into plowshares, as it were. If you need more salve, then find me here!

Лекарство из оскверненных трав - Задание

Прогресс

A Cenarion beacon allows a seasoned herbalist to spot insidious fel creep - a malfeasant product of Felwood's corruption. My work here has taught me the knowledge of purifying fel creep into a cleansing reagent... used in what we now refer to as Cenarion plant salve.

When you gather herbs in Felwood, you should encounter the fel creep so long as you have the beacon. In exchange for what you bring to me, I will give you pre-made Cenarion plant salve.

Excellent work <имя> - every bit of this, once we purify it, will help us take back Felwood. Here, take some doses of Cenarion plant salve and head into the forest. The reclaiming of the land from the corruption waits for no <раса>!

Лекарство из оскверненных трав - Задание

Прогресс

Вы получите: (или 1 50 на 120-м уровне)